Nowa norma opalania 0,3

W 2009 roku decyzją Komisji Europejskiej została wprowadzona w Europie nowa Norma Opalania 0.3 W/m2. Top Solarium działając zgodnie z prawem dostosowuje swoje urządzenia do nowej Normy 0,3.

Na podstawie naszych wielotygodniowych testów, miło nam poinformowac, że w wyniku zastosowania najnowszej generacji lamp brązujących, solaria pracujące w nowej Normie 0,3 dają szybki i trwały efekt naturalnej opalenizny.

Jednoczesnie jeszcze bardziej zostało podniesione bezpieczeństwo opalania w solarium. W wyniku zastosowania odpowiedniej kombinacji promienii UVA i UVB w nowej generacji lamp brązujących 0,3, przy zachowaniu zasad opalania, całkowicie wyeliminowano ryzyko poparzeń słonecznych.

Odwiedzajac nasze salony, wybierajcie Państwo urządzenia pracujące w nowej bezpiecznej Normie 0,3 i cieszcie się piekną opalenizną bez ryzyka oparzeń słonecznych.

Skóra, podstawa dobrego samopoczucia i wyglądu

Skóra jest największym organem regulującym i ochronnym naszego ciała. Poprzez skóre następuje nasz kontakt z otoczeniem - i to nie tylko fizycznie lecz także zmysłowo. Będąc w dobrym nastroju, czujemy się dobrze we "własnej skórze" w pełnym znaczeniu tych słów. Podczas, gdy w minionych stuleciach bladość uważana była za wytworną, to w czasach obecnych naturalna opalenizna ciała jest oznaka aktywności fizycznej, atrakcyjności i zdrowia. Wygląd zewnętrzny stanowi dla coraz większej liczby ludzi wyraz osobistego stylu życia. Atrakcyjnie opalana skóra wzmaga siłe oddziaływania. Wszystko jedno czy w pracy czy też poza nią: każdy prezentuje się po prostu lepiej.

Solarium - słońce na życzenie

Także podczas ubogiej w słońce zimy mamy obecnie możliwość zaopatrzyć się w brakujące promienie słoneczne w solarium. W przeciwieństwie do słońca naturalnego, którego skład i siła podlega dużym wahaniom, nasłonecznienie w solarium można dokładnie i indywidualnie dawkować.

Skóra, każdy typ skóry reaguje inaczej

W zależności o typu skóry ludzie różnie reagują na promieniowanie słoneczne. Aby prawidłowo korzystać z dobrodziejstw słońca czy solarium należy znac swój typ skóry. W Europie występują przede wszystkim czery typy.

Typ skóry I (około 2% mieszkańców Europy środkowej): wyraźnie jasna skóra, słosy o odcieniu rudym, niebieskie oczy, bardzo silna skłonność do oparzeń słonecznych.

Typ skóry II (około 12% mieszkańcow Europy środkowej): jasna skóra, włosy od blond do jasnobrązowych, oczy od niebieskich do szarych lub zielone, silna skłonność do oparzeń słonecznych.

Typ skóry III (około 78% mieszkańcow Europy środkowej): skóra normalna, włosy od ciemny blond do brązowych, oczy od szarych do brązowych, umiarkowana skłonność do poparzeń słonecznych.

Typ skóry IV (około 8% mieszkańcow Europy środkowej): skóra jasno brązowa do oliwkowej, ciemne włosy i oczy, brak skłonności do oparzeń słonecznych.

Solarium wiosną

  • łagodzi zmęczenie wiosenne
  • tworzy właściwą skórze ochronę przed promieniowaniem świetlnym
  • przygotowuje skórę na działanie słońca

Solarium latem

  • przygotowuje do urlopu
  • pociesza na "uropie w domu"
  • opala bez upału letniego

Solarium jesienią

  • przedłuża lato
  • daje zdrowy i zadbany wygląd
  • daje kondycję na zimę

Solarium zimą

  • poprawia nastrój
  • zwiększa odporność organizmu
  • sprawia, że jesteśmy dynamiczni i aktywni
Złote zasady prawidłowego opalania

Nie przesadzać, lecz opalać się z zachowaniem rozsądku! - tak brzmi najważniejsza zasada. To znaczy nie więcej niż jedna kąpiel słoneczna dziennie.

Ogólnie obowiązująca reguła to stosowanie do 10 kapieli słonecznych w ciągu dwóch do trzech tygodni. Później, żeby utrzymać uzyskaną opaleniznę wystarczy jedna do dwóch kąpieli słonecznych w tygodniu.

Ponadto powinno się przestrzegać następujących wskazówek:

  • dostosować się do zalecanych dla danego typu skóry czasów opalania. Komisja ds. ochrony przed promieniowaniem uważa, że 50 nasłonecznień w ciągu roku nie budzi zastrzeżeń;
  • przed opalaniem usunąć ze skóry kosmetyki i zdjąć biżuterię;
  • w solarium nie używać żadnych środków chroniących przed słońcem;
  • w przypadku zażywania lekarstw, przed opalaniem przeczytać ulotkę znajdującą sie na opakowaniu lub skonsultować się z lekarzem;
  • podczas opalania zamykać oczy i zawsze zakładać okulary ochronne;
  • przed i po opalaniu stosować środki pielęgnacyjne do skóry, aby dłużej utrzymać piękna opaleniznę. Do pielęgnacji takiej nadają się szczególnie kosmetyki solaryjne, gdyż są one dostosowane do potrzeb opalonej skóry.

Coś nie udało się z mapą...